Ostravská SAREZA a genderová otázka.
23.02.2017 8:13:06 |
Ostravsko
V poslední dnech a týdnech se v českých krajích začalo hodně diskutovat o činnosti tzv. genderové komise při ministerstvu školství, sportu a mládeže v souvislosti s cenzurováním učebnic pro děti. Zatímco tato komise řeší převážně sémantické kontexty genderového vlivu, praktické každodenní otázky genderové problematiky zůstávají zcela mimo zájem tzv. odborníku na gender.
Konkrétní vážný genderový problém přitom tito tzv. odborníci na gender mají denně možnost sledovat ve svém okolí.
Jako typický negativní genderový problém lze uvést provozování plaveckého bazénu v Ostravě- Porubě. V tomto sportovním zařízení, zřízeném městem Ostrava jsou sice oddělené dámské a pánské sprchové a šatní prostory, ale v pánské části sprch a šaten se volně pohybují osoby opačného pohlaví, což zcela logicky působí vysloveně negativně na osobnostní a zdravotní vývoj adolescentů, kteří v prostorách sprch a šaten mají přirozený ostych odložit plavky a osprchovat se od chloru po plavání a převléci se v šatnách v době kdy se tam volně pohybují ženy.
Paradoxně přítomnost muže v ženské šatně či sprše by zajisté vyvolala bouřlivé nesouhlasné reakce přítomných žen, mladí muži jsou této velmi nepříjemné situaci vystavováni provozovateli ostravské SAREZY denně. Přesto, že je ostravský provozovatel s neudržitelností této genderové otázky velmi dobře obeznámen, není ochoten tuto problematiku vůbec řešit a pasivně čeká na pokyny svého zřizovatele, či ministerské komise, která by se měla otázkou genderové rovnoprávnosti a vyváženosti zabývat již ze své podstaty.
Diskutovat o jednoznačně negativním dopadu tohoto problému na adolescentní muže, kteří si tak mohou vypěstovat celoživotní negativní vztah k opačnému pohlaví, je zbytečné. Domníváme se, že v Česku by většina žen měla zcela zásadní problém s přítomností mužů v oddělených dámských šatnách či ve sprchových prostorech.
Genderová otázka se stala každodenní součásti našich životů, jen její řešení jsme my, jako typičtí čeští Švejkové, vzali zase z opačného konce, kdy je pro ministerstvo školství a sportu důležitější čistá sémantika, než reálné problémy naší mládeže. Můžeme jen doufat, že na ministerstvu či případně v radě Města Ostravy se začne někdo zabývat základními otázkami současné společnosti, kterou genderová vyváženost jednoznačně je.
Shlédnuto: 9120 | Sekce: Z regionu